samharries: Telegram - WhatsApp'a Güçlü Bir Rakip

Telegram - WhatsApp'a Güçlü Bir Rakip


14 Jan 2021 at 12:15pm
Her geçen gün daha fazla insan arkadaşlarıyla ve ailenizle iletişimde kalmak için bunları kullandığından metin mesajlaşma uygulamaları çok popüler hale geldi. Şu anda mevcut olan birçok metin mesajlaşma uygulaması vardır. Bazıları biraz paraya mal olurken birçoğu ücretsizdir.

Kullanıcıların talepleri arttıkça, uygulamalar da giderek daha karmaşık hale geliyor. Kullanıcılar artık mesajlarının bir parçası olarak resim, ses ve video gönderebilirler. Bununla birlikte, bu uygulamaları kullanan insan sayısının artmasıyla, gizlilik ve güvenliğe daha fazla ihtiyaç vardır telegram grupları. Gizliliği olmayan veya yeterli güvenliği olmayan bir uygulamayı kimse kullanmak istemez.

Hangi uygulamanın kullanılacağını seçerken dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli husus ise hızıdır. Kullanıcılar birbirleriyle ses ve video dosyalarını paylaşabildikleri için yüksek hızlı iletişime ihtiyaç duyarlar. Telegram, metin mesajı uygulamaları pazarında yeni bir giriştir. Ağustos 2013'te piyasaya sürüldü. Çok fazla özelliğe sahip olduğu için popülaritesi hızla artıyor. Hızlı iletişim ve yüksek güvenlik sunar. Tüm bunlardan dolayı, kullanıcılar arkadaşları ve aileleriyle iletişimde kalmak için bu uygulamayı kullanırken keyifli bir deneyim yaşıyorlar.

Telegram'ın birçok mükemmel özelliği arasında, bir seferde yaklaşık 200 kişiyle grup sohbeti yapabilme yeteneği vardır. Çok sayıda kişiye kolayca mesaj gönderebilir, onlardan aldığınız mesajları saklayabilirsiniz. Tüm dünyaya yayılmış merkezi olmayan bir altyapıya sahip olduğu için mesajlaşma sistemi çok hızlı çalışıyor. Bu, gönderdiğiniz mesajların dünyanın herhangi bir köşesindeki başka bir kişiye çok kısa sürede ulaşabilmesini sağlar.

Telegram ayrıca mesajların aktarımı sırasında mahremiyet ve güvenliğe çok önem verir. Gizlilik sağlamak için yüksek düzeyde şifreleme kullanır. Bu araç, yüksek hacimli verileri aktarırken bile birinci sınıf güvenlik sağlayabilir. Telegram'ın güzelliği, çok zayıf mobil bağlantılarda bile çalışabilmesi ve onu rakiplerinin çoğundan çok daha güvenilir kılmasıdır. Kişiler, 1 GB büyüklüğündeki fotoğrafları, videoları ve diğer medya dosyalarını paylaşabilir. Bütün bunlar Telegram'ı WhatsApp için güçlü bir rakip haline getiriyor.

Add comment


Guest are not allowed to add blog comments. Please sign in.

Rate


Your rate: 0
Total: 0 (0 votes)

Tags


No Tags